İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 NİSAN 2021, PERŞEMBE   

40

İMZA KAMPANYASI: BARAJ 50000 OLSUN-KONTENJANLAR AZALTILSIN!

    Yayına Giriş Tarihi: 20.06.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 20.06.2020 21:25:33  Yayınlayan Birim: ADANA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 20.06.2020 21:23:43

İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitim alınabilmesi için asgari başarı sırasının 50.000 olarak değiştirilmesi ve yeterli akademisyen kadrosu ve imkânları olmayan bölümlerin kapatılması ve kontenjanların azaltılması amacıyla bir imza kampanyası başlatılmıştır.

 

İMZA KAMPANYASI: BARAJ 50000 OLSUN-KONTENJANLAR AZALTILSIN!

ÖSYM tarafından oluşturulan 2020-YKS Sınav Kitapçığındaki Hukuk, Mimarlık, Mühendislik, Tıp, Öğretmenlik, Diş Hekimliği, Eczacılık Programlarına Başvurabilmek İçin En Düşük Başarı Sırası tablosunda (Tablo_1G) mesleğimiz olan İnşaat Mühendisliği programlarına yerleştirme işlemlerinde başarı sıralamasının en düşük 300.000 olarak belirlendiği görülmektedir.

YÖK`ün plansızca, düşüncesizce üstelik yeterli donanıma, akademik kadroya sahip olmayan inşaat mühendisliği bölümü açması nedeniyle, çok sayıda meslektaşımız işsiz kalmıştır ya da başka alanlarda çalışmak zorunda kalmaktadır.

Mühendislik eğitimi, toplumsal yarar ve gelişmenin önemli bir parçası olan inşaat mühendisliği mesleğimizi koruyan, ona hak ettiği değeri veren nitelikte olmalıdır.

Bu nedenle İnşaat Mühendisliği bölümlerinde eğitim alınabilmesi için asgari başarı sırasının 50.000 olarak değiştirilmesi ve yeterli akademisyen kadrosu ve imkânları olmayan bölümlerin kapatılması ve kontenjanların azaltılması amacıyla bir imza kampanyası başlatılmıştır. Üyelerimizi kampanyamıza katılmaya ve mücadelemize destek olmaya davet ediyoruz.

İMO Adana Şube

Yönetim Kurulu

 

İmza kampanyasına ulaşmak için tıklayınız


Okunma Sayısı: 667

Adana Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.