2022 Yılı Haberleri

Eklenme Tarihi: 08/01/2022  TMMOB Adana İKK, 19 Eylül TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancıları Dayanışma Gününün 43. Yıldönümü Dolayısıyla Basın Toplantısı Yaptı
43. YILINDA 19 EYLÜL 1979 İŞ BIRAKMA EYLEMİNİ SELAMLIYOR, TMMOB MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ!
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KAMUDA KADRO AÇILMAMASI VE İŞSİZLİK ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ SORUNLARINDAN BİRİDİR MESLEKTAŞLARIMIZIN BOYNUNU EĞDİRMEMEK İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ!
Atanmadığı için gözyaşlarını tutamayan bir öğretmene “Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor” cevabını veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in sözlerine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 13 Eylül 2022 tarihinde basın açıklaması yapıldı
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesine Yönelik Bazı Çekinceler
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulunun, Cumhurbaşkanı tarafından duyurulan Sosyal Konut Projesi hakkında, 14 Eylül 2022 tarihinde yaptığı açıklama
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Mimarlık Ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2022/3 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ Yayımlandı

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şubemiz ve bağlı Temsilciliklermizden Kurumlara Yazı

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Adana Şubesi Kahramanmaraş Temsilciliğimiz - Deprem Paneli ve Deprem Sergisi

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 23. Yılı Basın Toplantısı
Sorunlar da bellidir, çözümleri de; yeter ki çözüm için ortaya irade konulsun!
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Proje ve Kontrollük İşlerinde Uygulanacak Fiyat Artış Oranları Hakkında Tebliğ Yayımlandı

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Adalet Nöbeti'nin 100. gününde haksız ve hukuksuz bir şekilde tutuklanan arkadaşlarımıza özgürlük istiyoruz!
TMMOB Adana İKK adalet nöbetlerinin 100. Gününde açıklama yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik Konusunda Yürütülen Kampanya Kapsamında Basın Toplantısı
Şubemiz, 28 Temmuz 2022 tarihinde Şube binasında Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik Konusunda Yürütülen Kampanya Kapsamında, Bakanlık taslağının yetersizliğinin anlatıldığı ve Şantiye Şeflerinin tam zamanlı çalışmasının öneminin vurgulandığı basın toplantısı yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  “Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Yayımlandı

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İnsan hayatı değerlidir; hiçbir maliyet, iki canın değeriyle ölçülemez
Şube Başkanımız Hasan Aksungur, Çukurova ilçesi Esentepe Mahallesi’ndeki apartman inşaatında, 16 Temmuz 2022 tarihinde bina önüne atık su borusu döşenmesi sırasında oluşan göçükte, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yasin Doğan ve inşaat işçisi Bahri Ustaoğlu’nun hayatını kaybetmesi konusunda açıklama yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Sivas Madımak Katliamı Basın Açıklaması
2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta yaşanan ve 35 kişinin hayatını kaybettiği katliamın 29. yıldönümünde İMO Adana Şube Başkanımız Hasan Aksungur tarafından basın açıklaması yapıldı
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  27 Haziran 1998 Ceyhan Depremi 24. Yılı Anma Töreni
İMO Adana Şubemiz, Ceyhan Belediyesi ile birlikte Adana-Ceyhan Depreminin 24. yıldönümünde Ceyhan Deprem Anıtı önünde anma töreni düzenledi
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ÇÜ ve ATÜ genç-İMO Üyeleri Mezuniyet Töreni
Şube toplantı salonumuzda, Çukurova Üniversitesi ile Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan öğrenciler için Şube toplantı salonunda mezuniyet töreni düzenledi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Yapı Ruhsatı Formundan Meslek Mensuplarının Islak İmzalarını Kaldıran Tebliğe Danıştay’dan İptal Kararı
Yapı ruhsatı formundan ıslak imzalarının kaldırılmasına ilişkin tebliğe, TMMOB tarafından açılan ve Odamızın da müdahil olduğu davada, Danıştay 6. Dairesince iptal kararı verildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Dünya Çevre Günü Basın Açıklaması
İMO Adana Şubesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığımız açıklamada; doğaya, çevreye, insan haklarına değer veren bir toplumsal yaşam mücadelesinin sürdürülmesi gereğini ifade ederek, önlem alınmazsa yaşanacak çevre felaketlerine dikkat çektik.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Kamuda Meslektaşlarımızın Ücretleri İyileştirilmeli, Ek Gösterge 6400 Seviyesine Yükseltilmelidir!
Bir süredir kamuoyunun gündeminde yer alan, kamu görevlilerinin mali haklarını yakından ilgilendiren ek gösterge konusunda oluşturulan komisyon ilk toplantısını 16 Şubat’ta, ikincisini ise 16 Mart’ta yaptı. Son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 3600 ek göstergenin kapsamının belirlendiğini belirterek bugün (3 Haziran 2022) Cumhurbaşkanına sunulacağını açıkladı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Toprakarme Duvar İmalatı Teknik Gezisi

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  2022 Yılı İnşaat Birim Fiyatları Güncellendi
2 Haziran 2022 tarih ve 31854 sayılı Resmi Gazete’ de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında yayınlanan, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayınlandı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB 47. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Maliyet Mühendisliği 1. Aşama Eğitimi

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Yapı Tasarımında Kullanılan Rüzgar Yükü ve Kar Yükü Hesabı Eğitimi

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  “Enflasyon Yangını: Gidiş Nereye, Çıkış Nerede?” Konferansında ekonomik krizin yansımaları konuşuldu
75. Yıl Sanat Galerisi’nde gerçekleşen ‘Enflasyon Yangını: Gidiş Nereye, Çıkış Nerede?’ Konferansına konuşmacı olarak Ekonomist Mustafa Sönmez katıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB Adana İKK, "Geziye, Emeğimize, Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz" konulu açıklama yaptı
TMMOB Adana İKK, TMMOB’nin Ülke çapında başlattığı "Geziye, Emeğimize, Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz" eylemlikler kapsamında 20 Mayıs 2022 tarihinde açıklama yaptı
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  “Enflasyon Yangını: Gidiş Nereye, Çıkış Nerede?” Konferansı 21 Mayıs Cumartesi Günü
Ekonomist Mustafa Sönmez’in konuşmacı olduğu Enflasyon Yangını: Gidiş Nereye, Çıkış Nerede?” Konferansı 21 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’de, 75. Yıl Sanat Galerisi’nde yapılacak. İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur yaptığı açıklamayla tüm Adanalıları konferansa davet etti.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB Ülke Çapında Sokakta: Gezi'ye, Emeğimize ve Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz!
TMMOB, 14 Mayıs tarihinde Ankara'da gerçekleştirdiği Danışma Kurulunun ardından "Gezi'ye, Emeğimize ve Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz!" sloganıyla 16-22 Mayıs haftası tüm illerde eylemler yapıyor. İllerde gerçekleştirilen eylemlere TMMOB tüm birimleriyle katılıyor.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Geziye, Emeğimize, Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz!
TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu tarafından 14 Mayıs 2022 Cumartesi günü “Geziye, Emeğimize, Mesleğimize Sahip Çıkıyoruz!” başlıklı bir basın açıklaması gerçekleştirildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB 46. Dönem Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı
TMMOB 46. Dönem Danışma Kurulu Toplantısı 14 Mayıs 2022 tarihinde Ankara’da "TMMOB çalışmaları ve Gezi Davasında verilen cezalar" gündemiyle yapıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Genel Hatlarıyla Beton Kitabı Çıktı
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 47. Dönem Yapı Malzemeleri Kurulu tarafından hazırlanan Genel Hatlarıyla Beton kitabı çıktı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Gezi Davası'nda verilen mahkumiyet kararına ilişkin Adana Barosu, Adana Tabip Odası, DİSK Çukurova Bölge, KESK Adana Şubeler Platformu ve TMMOB Adana İKK tarafından ortak basın açıklaması yapıldı.
Açıklamada, İktidarın ihtiyaçlarına göre karar veren mahkemelerin, ülke demokrasisini ve geleceğini tahrip ettiği, birçok dava dosyasında mağduriyetler yaratıldığı belirtilerek, bu ülkenin eşitlik, özgürlük ve adalet umudunu kirletilmesine asla izin verilmeyeceği vurgulandı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  UNUTULMAZ GEZİ’Yİ SELAMLIYORUZ; HİÇBİR HUKUK DIŞI KARAR GEZİ DİRENİŞİNİN MEŞRUİYETİNİ GÖLGELEYEMEZ
Gezi Davası'nda, aralarında TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Mücella Yapıcı, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi’nin eski başkanı Tayfun Kahraman ve Mimarlar Odası Hukuk Müşaviri Can Atalay’ın da bulunduğu arkadaşlarımız hakkında verilen mahkumiyet kararına ilişkin TMMOB'ye bağlı Odalar tarafından, 26 Nisan 2022 tarihinde ortak basın açıklaması yapıldı
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KİMSE DOKUNAMAZ BİZİM SUÇSUZLUĞUMUZA!
Gezi Davası'nda, aralarında Yönetim Kurulu Üyemiz Mücella Yapıcı, Şehir Plancıları Odamızın İstanbul Şubesi’nin eski başkanı Tayfun Kahraman ve Mimarlar Odamızın Hukuk Müşaviri Can Atalay’ın da bulunduğu arkadaşlarımız hakkında verilen mahkumiyet kararına ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından basın açıklaması yapıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ATÜ genç-İMO Üyeleri İçin Baret Takma Töreni Düzenlendi
ATÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü genç-İMO öğrencileri için 18 Nisan 2022 tarihinde Şube binamızda baret takma töreni düzenlendi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesine Şube Sekreteri Alımı Hakkında Duyuru
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesine, Şube Sekreteri alınacaktır.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB Afet Sempozyumu Programı Yayımlandı

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  genç-İMO Üyelerine yönelik Teknik Gezi Düzenlendi
genç-İMO üyelerine yönelik Tarsus Karayolları Şantiyesine fore kazık uygulaması ile ilgili 31 Mart 2022 tarihinde teknik gezi düzenledi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri için Baret Takma Töreni Düzenlendi
Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için Şube binamızda30 Mart 2022 tarihinde tanışma toplantısı ve baret takma töreni gerçekleştirildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Olağan Genel Kurulu Sonuç Bildirgesi
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Olağan Genel Kurulu Ana Sorunlar Komisyonu tarafından hazırlanan ve Genel Kurul tarafından kabul edilen sonuç bildirgesi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO 48. Olağan Genel Kurulu Tamamlandı
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası 48. Olağan Genel Kurulu 26-27 Mart 2022 tarihlerinde Ankara`da gerçekleştirildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO 47. DÖNEM 4. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Dün Su Günü Açıklaması
İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle yaptığı açıklamada gıda ve suya erişimdeki zorlukların, dünyamız için önemli bir sorun olduğunu ifade etti.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO SEM Web Sitesi Açıldı
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi İMO SEM web sitesi https://sem.imo.org.tr/ açıldı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  24. Dönem 1. Danışma Kurulu ve Merkez Delege Toplantısı
İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi 24. Dönem 1. Danışma Kurulu ve Merkez Delege Toplantısı 17 Mart 2022 tarihinde Şube toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Hasar Tespit Eğitiminin İkincisi Düzenlendi
İMO Afet Hazırlık Müdahale Kurulu, 14 Mart 2022 tarihinde Merkezi Çevrimiçi Hasar Tespit Eğitiminin ikincisini düzenledi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi İçin Ön Kayıtlarımız Başlamıştır
Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı Eğitimi 31 Mart – 1,2,3 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecektir
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şantiye Şefliği Temel Eğitimi Gerçekleştirilecek (ŞŞTE-2022-02)
İnşaat Mühendisleri Odası Sürekli Eğitim Merkezi çalışmaları çerçevesinde hazırlanan ilk merkezi eğitim olan Şantiye Şefliği Temel Eğitiminin ikincisi 22 Mart - 31 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Şiddetsiz, sömürüsüz bir yaşam mümkün!
İMO Adana Şubesi Yönetim Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında açıklama yaptı
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayımlandı
Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 25 Şubat 2022 tarih ve 31761 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO Adana Şubesi 24. Dönem Yönetim Kurulu Görev Dağılımını Yaptı
İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesinin, 12-13 Şubat 2022 tarihlerinde yapılan 24. Dönem Olağan Genel Kurulunda seçilen Yönetim Kurulu üyeleri, 22 Şubat Salı günü düzenledikleri ilk toplantıda görev dağılımı yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
1 2
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası