Basın Açıklamaları

  Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik Konusunda Yürütülen Kampanya Kapsamında Basın Toplantısı
Şubemiz, 28 Temmuz 2022 tarihinde Şube binasında Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelik Konusunda Yürütülen Kampanya Kapsamında, Bakanlık taslağının yetersizliğinin anlatıldığı ve Şantiye Şeflerinin tam zamanlı çalışmasının öneminin vurgulandığı basın toplantısı yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İnsan hayatı değerlidir; hiçbir maliyet, iki canın değeriyle ölçülemez
Şube Başkanımız Hasan Aksungur, Çukurova ilçesi Esentepe Mahallesi’ndeki apartman inşaatında, 16 Temmuz 2022 tarihinde bina önüne atık su borusu döşenmesi sırasında oluşan göçükte, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencisi Yasin Doğan ve inşaat işçisi Bahri Ustaoğlu’nun hayatını kaybetmesi konusunda açıklama yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Sivas Madımak Katliamı Basın Açıklaması
2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta yaşanan ve 35 kişinin hayatını kaybettiği katliamın 29. yıldönümünde İMO Adana Şube Başkanımız Hasan Aksungur tarafından basın açıklaması yapıldı
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Dünya Çevre Günü Basın Açıklaması
İMO Adana Şubesi olarak 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığımız açıklamada; doğaya, çevreye, insan haklarına değer veren bir toplumsal yaşam mücadelesinin sürdürülmesi gereğini ifade ederek, önlem alınmazsa yaşanacak çevre felaketlerine dikkat çektik.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  Dün Su Günü Açıklaması
İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle yaptığı açıklamada gıda ve suya erişimdeki zorlukların, dünyamız için önemli bir sorun olduğunu ifade etti.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  KARAYOLLARI ÖZELLEŞTİRİLİYOR; MÜHENDİSLİĞİN UYGULAMA ALANLARI DARALTILIYOR
İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilen 6001 sayılı ?Karayolları Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun? ile ilgili, 7 Temmuz 2010 Çarşamba günü İMO Kongre ve Kültür Merkezi 2. kat toplantı salonunda basın açıklaması yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE GÜNÜ AÇIKLAMASI
İMO Adana Şube Yönetim Kurulu, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında açıklama yaptı
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  RTÜK ARSASI SATIŞI VE İMAR FONKSİYON DEĞİŞİKLİĞİYLE İLGİLİ AÇIKLAMAMIZ
Şube Başkanımız Hasan Aksungur, bu yılın Ocak ayında satışı gerçekleştirilen ve geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisinde fonksiyon değişikliği onaylanan, kamuoyunda RTÜK arsası olarak bilinen arsa ile ilgili açıklama yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  12 EYLÜL DARBESİNİN 41. YILI AÇIKLAMASI
Biz baskı ve zulmün olmadığı, insanların eşit görüldüğü, ayrımcılığa uğramadığı, fikir özgürlüğünün olduğu, kadın cinayetlerinin olmadığı, farklılıkların zenginlik olarak görüldüğü ve başka ülkelerin savaş içinde yaşamalarının müsebbibi olmayan, demokratik işleyişe sahip toplumsal yaşamdan yanayız.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  17 AĞUSTOS GÖLCÜK DEPREMİ BASIN AÇIKLAMASI
17 Ağustos Depreminin 22. Yılı: Alınmayan Önlemler Felaketin Habercisidir!
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ AÇIKLAMASI
Şube Başkanımız Hasan Aksungur 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı açıklamada; çevre sorunlarına ve önlem alınmazsa yaratacağı etkinin büyüklüğüne dikkat çekti.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  22 MART DÜNYA SU GÜNÜ NEDENİYLE BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI
Şube Başkanımız Hasan Aksungur 22 Mart Dünya Su günü nedeniyle yaptığı açıklamada su kaynaklarının azalması ve tarımsal kuraklık tehlikesine karşı uyarı yaparak, İvedilikle önlem alınması gerektiğine vurgu yaptı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ŞUBE YÖNETİM KURULU SEKRETER ÜYEMİZ LEYLA TAN, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE AÇIKLAMA YAPTI
Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyemiz Leyla Tan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Ülkemizin dört biryanında evde, okulda, tarlada, fabrikalarda, işyerlerinde yaşamını sürdüren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  “HER ŞANTİYEYE BİR ŞEF” BASIN TOPLANTISI
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Genel Merkezi ve 26 Şubesi ile birlikte başlattığı “Her Şantiyeye Bir Şef” kampanyası kapsamında İMO Adana Şube Yönetim Kurulu 25 Şubat 2021 tarihinde bir basın toplantısı gerçekleştirdi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ŞUBE BAŞKANIMIZ HASAN AKSUNGUR, ŞEHİT ERKUT AKBAY MAHALLESİNDE YÜRÜTÜLEN KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI
Mahalle sakini vatandaşlara hiçbir bilgi verilmeden, görüşleri alınmadan çalışma yürütüldüğünü belirterek İMO Adana Şubesine başvurduklarını söyleyen Aksungur, açıklamada yürütülen çalışmaların niteliği konusunda bilgi verdi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası