TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İMO 65. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI VE MESLEKTE 60, 50 VE 40. YIL PLAKET TÖRENİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

14 AĞUSTOS 2020, CUMA   

3

İMO 65. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI VE MESLEKTE 60, 50 VE 40. YIL PLAKET TÖRENİ

    Yayına Giriş Tarihi: 23.12.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 23.12.2019 16:23:00  Yayınlayan Birim: ADANA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 23.12.2019 13:21:58

Meslek örgütümüz İnşaat Mühendisleri Odasının kuruluşunun 65. Yıldönümü kutlamasında meslekte 60, 50 ve 40. yılını dolduran inşaat mühendislerine plaket ve onur belgeleri takdim edildi.

İMO 65. Kuruluş Yıldönümü Kutlaması ve Meslekte 60, 50 Ve 40. Yıl Plaket Töreni

Meslek örgütümüz İnşaat Mühendisleri Odasının kuruluşunun 65. Yıldönümü kutlaması dolayısyla. 75. Yıl Sanat Galerisinde yapılan etkinlikte meslekte 60, 50 ve 40. yılını dolduran inşaat mühendislerine plaket ve onur belgeleri takdim edildi.

"ONURLU TARİHİMİZ BİZE GÜÇ VERİYOR"
İMO Adana Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt törende yaptığı konuşmada, ekonomik kriz nedeniyle dar gelirli insanların yaşamının zorlaştığını, işsizliğin arttığını, anti- demokratik uygulamaların yaşamın her alanında hissedildiğini, inşaat mühendisliği mesleğini icra edenlerin de zor durumda olduğunu, işsiz mühendis sayında artış yaşandığını belirtti.

Birlikte emek vererek tüm bu olumsuzluklara karşı mücadele edeceklerini ifade eden Turanbayburt "İçinde bulunduğumuz zorlu dönemi de hep birlikte göğüsleyip, üstesinden geleceğimize eminim" dedi.

İnsanları olduğu kadar kurumları da geçmişlerine bakarak tanıyacağımızı söyleyen Turanbayburt "Geçmişte yaşananlar aynı zamanda bugün için, gelecek için bir turnusol kağıdı görevini görür. Şüphesiz ki Oda tarihimiz, bize neler yapıldığını öğrettiği kadar neler yapabileceğimizi de gösteriyor, bu onurlu tarih bugün bizlere güç veriyor" dedi.

Zekeriya Turanbayburt şöyle devam etti: "Bugün; 19 Aralık 1954 tarihinde kurulan Odamızın, meslek örgütümüzün 65. yılını kutluyoruz. İnşaat mühendisliği mesleğinin toplum yararına uygulanmasını ilke edinen Odamız, 65 yılını geride bıraktı. Bu kutlamayı taçlandıran bir diğer husus da;  siz değerli meslekte 60, 50 ve 40 yılını dolduran hocalarımız, abilerimiz kardeşlerimizle birlikte olmaktır. Bu birliktelik bizler için onur kaynağıdır."

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise yaptığı konuşmada, TMMOB`li olması nedeniyle İMO`nun Kuruluş Yıldönümünde olmaktan ayrı bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, meslekte onur plaketleri alan inşaat mühendislerini kutladı.

MESLEĞİN EMEKTARLARINA PLAKET ve ONUR BELGESİ          

Konuşmaların ardından meslekte 60, 50 ve 40 yılını dolduran İMO Adana Şubesi üyesi inşaat mühendislerine, plaket ve onur belgelerinin takdim edilmesi törenine geçildi. Mesleğin duayenlerine plaket ve onur belgeleri İMO Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, TMMOB Adana İKK Sekreteri Erol Salman,  İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır, İMO Denetleme Kurulu Üyesi Volkan Engin, İMO Adana Şube Geçmiş Dönem Başkanları Hasan Aksungur, Sadi Sürenkök, Bahadır Acuner ve Nazım Biçer, Elbistan Temsilcisi Memet Temur, İMO Adana Şube Üyeleri Leyla Tan, Duygu Argunşah, Ahmet Uncu ve Kamil Sürenkök tarafından takdim edildi. Gece kokteylle devam etti.

Geçmiş dönem Adana Milletvekili İbrahim Özdiş de 40. yıl plaketi ve onur belgesi alanlar arasındaydı. Geceye ayrıca KESK dönem Sözcüsü Muzaffer Yüksel, DİSK Bölge Temsilcisi Yaşar Gündoğdu, Geçmiş Dönem Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Gıda Mühendisleri Adana Şube Başkanı Şehmus Alparslan, Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Mehmet Tatar, Elektrik Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Mehmet Mak    


Okunma Sayısı: 102

Adana Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.