NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ ŞUBEMİZ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİNE İLK ADIMI ATAN GENÇ MEZUNLAR İÇİN TÖREN DÜZENLEDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

26 MAYIS 2019, PAZAR   

36

ŞUBEMİZ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MESLEĞİNE İLK ADIMI ATAN GENÇ MEZUNLAR İÇİN TÖREN DÜZENLEDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 31.05.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 31.05.2018 14:49:26  Yayınlayan Birim: ADANA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 31.05.2018 14:12:21

Çukurova Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi. Seyhanspor Tesisleri’nde gerçekleşen törende genç mezunlar mesleğe ilk adımlarını atmanın heyecanını yaşadı.

GENÇ MÜHENDİSLER MESLEĞE ‘MERHABA` DEDİ

Şubemiz, Çukurova Üniversitesi ile Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi. Seyhanspor Tesisleri`nde gerçekleşen törende genç mezunlar mesleğe ilk adımlarını atmanın heyecanını yaşadı.

Mezuniyet töreni İMO Adana Şube Başkanı Zekeriya Turanbayburt`un açılış konuşması ile başladı. Toplumun her kademesindeki kişi ve kurumları doğrudan etkileyen bir mesleğin icracısı olan inşaat mühendislerine önemli sorumluluklar düştüğü belirten Turanbayburt; öğrencilere toplumsal yarar ilkesine, etik anlayışa, erdemli davranışa,  meslek yaşamları boyunca bağlı kalmalarını tavsiye etti.

"İYİ BİR İNSAN OLMAYI İLKE EDİNİN"
Bugün ülkemizin, kentimizin, meslek alanlarının oldukça fazla sıkıntıların olduğu bir süreçten geçtiğini söyleyen Turanbayburt; "öğrenim hayatınız bitse bile hayat boyu öğrenmek, yeni bilgiler edinmek sizler için, hepimiz için gereklidir. Bunu gerçekleştirmek için çaba sarf ederseniz çevrenize, yaşadığınız topluma, kendi gelişiminize katkınız olacaktır. Mesleğinizi sürdürürken her şeyden önce iyi bir insan olmayı ilke edinin, olur mu çocuklar" diye konuştu.

TOPLUMCU MÜHENDİSLİĞE VURGU YAPILDI

Turanbayburt`tan sonra söz alan İMO Onur Kurulu Üyesi Abdullah Bakır ve Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Hıdır Çak yaptıkları konuşmada toplumcu mühendisliğe vurgu yaparak öğrencilere meslek hayatlarında başarılar dilediler. Genç- İMO geçmiş dönem üniversite temsilcileri Mizgin Bektaş ve Yasin Solak mezuniyetlerine kadar geçen sürede genç-İMO çalışmalarında yer almaktan onur duyduklarını ve bu çalışmaların kendilerine çok şey kattığını içeren konuşmalarını gerçekleşirdiler. Yeni mezunlara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Sürenkök tarafından mühendislik yemini ettirildi.

Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Duygu Argunşah, Leyla Tan ve Ahmet Uncu`nun da yer aldığı törende gençlere baret ve rozetleri takdim edildi. Düzenlenen tören kokteylle sona erdi.


Okunma Sayısı: 56

Adana Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır