NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 12. ULAŞTIRMA KONGRESİ TAMAMLANDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 EKİM 2018, ÇARŞAMBA   

48

12. ULAŞTIRMA KONGRESİ TAMAMLANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 30.05.2017   Güncellenme Zamanı: 30.05.2017 10:09:28  Yayınlayan Birim: ADANA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 30.05.2017 10:00:08

Odamız adına, Adana ve İstanbul Şubelerimizin birlikte düzenlediği ‘12. Ulaştırma Kongresi’, Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde 24- 25- 26 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi.

12. ULAŞTIRMA KONGRESİ TAMAMLANDI

Odamız adına, Adana ve İstanbul Şubelerimizin birlikte düzenlediği ‘12. Ulaştırma Kongresi`, Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi`nde  24- 25- 26 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirildi. Ulaşım politikaları temalı kongrede, 3 gün boyunca 12 oturum, 4 çağrılı konuşmacı,  24 sözel bildiri sunumu, 3 poster bildiri ile konuyla ilgili güncel bilgi ve araştırmalar paylaşıldı. Oldukça verimli geçen kongreye Odamızın pek çok şubesinden katılım oldu.

Kongrenin açılış konuşmaları TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, İMO Adana Şube Başkanı Halil Çağdaş Kaya, İMO İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna, Kıbrıs İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seran Aysal, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Güngör Evren tarafından yapıldı.  

Açılış konuşmalarının ardından yoğun programlı kongre oturumlarına geçildi. İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe`nin oturum başkanlığını yaptığı ilk oturumda çağrılı konuşmacı Cumhuriyet Gazetesi yazarı Çiğdem Toker "Bir Politika Aracı Olarak Karayolu Projelerinin Finansmanı" konulu konuşmasını gerçekleştirdi. İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna`nın başkanlığındaki oturumda ise Güngör Evren`in "Ulaştırma Politikaları Açısından Planlama Girişimleri" sunumu yer aldı. İlk gün dört oturumla tamamlandı.

Beş oturumun yer aldığı ikinci gün ise Güngör Evren`in başkanlığındaki oturumda çağrılı konuşmacı Cüneyt Elker "Ulaşım Politikamız Var mı? Hiç Oldu mu?" sunumunu gerçekleştirdi. Bu oturumun ardından Cüneyt Elker başkanlığında çağrılı konuşmacı İsmail Hakkı Acar`ın "Kentlerimizde Sürekli Büyüyen Trafik Sorunları: Nedenleri ve Alınabilecek Önlemler" konulu sunumu yer aldı. Diğer oturumlarda sunulan bildirilerle ikinci gün tamamlandı.

 

Kongrenin üçüncü ve son günü 7 bildiri sunumunun yapıldığı ilk iki oturumun ardından Adana Şube Başkanı H. Çağdaş Kaya 12. Oturumda, "Adana Kentiçi Ulaşım Sorunları" konulu sunumunu gerçekleştirdi. Oturum Başkanlığını İsmail Hakkı Acar`la birlikte H.Çağdaş Kaya`nın yaptığı oturuma katılan konuklar da söz alarak Adana ulaşım sorunlarına ilişkin görüşlerini paylaştılar. Sorulara verilen yanıtların ardından 12. Ulaştırma Kongresi`nin son oturumu olan "Toplumsal Fayda Odaklı Ulaştırma" konulu forum bölümüne geçildi. Bu oturumda İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Güngör Evren ve Düzenleme Kurulu Üyesi Ergun Gedizlioğlu kongrenin ve ulaştırma konusunun genel değerlendirmelerini içeren konuşmalarını gerçekleştirdi. Salondakilerin görüşlerinin alınmasının ardından ‘12 Ulaştırma Kongresi`, Adana Şube Başkanı H.Çağdaş Kaya ve İstanbul Şube Başkanı Nusret Suna`nın kapanış konuşmaları ile sona erdi. 


Okunma Sayısı: 74

Adana Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır